Directionare 2%

Daca doriti sa ajutati biserica noastra directionand 2% din impozitul pe venit, iata informatiile de care aveti nevoie:

- Daca aveti venituri numai din salarii, completati cu datele dumneavoastra formularul 230.

- Daca aveti venituri si din alte surse, completati formularul 200.

- Daca aveti deja formularele, nu uitati sa completati rubrica B (declaratia 230) sau punctul III (declaratia 200) cu datele fiscale ale parohiei noastre:

Denumire entitate nonprofit/unitate de cult: Parohia Soborul Maicii Domnului si Sfantul Nicodim de la Tisamana
Cont bancar (IBAN): RO39RNCB0304000920150001
Cod identificare fiscala: 16721461

Formularul completat trebuie trimis la Administratia financiara sau la parohia noastra (la adresa: Parohia Soborul Maicii Domnului si Sfantul Nicodim de la Tisamana, Str. Vasile Goldis, nr.1, sect.3, Bucuresti). De asemenea, precizam ca nu trebuie sa calculati dumneavoastra 2 %, acest lucru fiind obligatia administratiei financiare.