Parohia „Soborul Maicii Domnului” organizează conferinţa „Golgota neamului românesc”

Parohia Soborul Maicii Domnului, protoieria Sector 3 Capitală, organizează conferința intitulată Golgota neamului românesc.

Evenimentul va avea loc în incinta bisericii parohiale, în data de 7 mai 2017, începând cu orele 17:00. Invitaţi speciali sunt: Galina Răduleanu și Nina Moică, foste deţinute politic. În deschidere, elevii Şcolii Generale Liviu Rebreanu şi ai Liceului Alexandru Ioan Cuza vor susţine un recital de cântece pascale.

Biserica Soborul Maicii Domnului se află situată în cartierul bucureştean Baltă Albă, în zona Pieţei Titan II – Minis.