Programul "Scoala Altfel" la Biserica Soborul Maicii Domnului

Programul ”Sa stii mai multe, sa fii mai bun!” se desfasoara in perioada 1- 5 aprilie 2013 si consta in derularea, la nivelul fiecarei unitati de invatamant, intr-o saptamana din al doilea semestru scolar, a unui orar special format doar din activitati cu caracter non-formal.  Programul isi propune implicarea, deopotriva, a elevilor si a dascalilor, in activitati extracurriculare si extrascolare, interesante, care sa le valorizeze talentele, preocuparile extra-scolare si competentele in domenii cat mai diverse si interesante.

Cu acest prilej, Parohia Soborul Maicii Domnului a fost gazda proiectului catehetic cu tema  "Virtutile crestine - darurile lui Dumnezeu", la care au participat elevi ai Scolii Gimnaziale Liviu Rebreanu.

Afla mai multe: Virtutile crestine - darurile lui Dumnezeu

Galerie Foto